Wysokie obroty po starcie silnika

Matti86enha
Imię: Mateusz
Województwo: Dolnośląskie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2004
LPG: Nie
Kontakt:

Wysokie obroty po starcie silnika

Post autor: Matti86enha » 2 miesięcy temu

Mam problem w espace IV 2.0T.

Wolne obroty wskakują na 2,5-3,0 tys, nie ma ciągu. Wyskoczył błąd (taki zygzaczek, jak odczyt EKG) i zaczęły się skoki + wycie silnika. Ktoś może spotykał się z taką usterką i podpowie jak ją usunąć ?

Dodam Jeszcze że po paru próbach gaszenia i zapalaniu silnika problem znika najgorzej jest na zimnym a ta kontrolka zapala się tagże często przy hamowaniu jak np dojeżdżam do skrzyżowania wrażenie jest takie jakby silnik się dusił

Awatar użytkownika
milimetr59
Imię: Waldek
Lokalizacja: Łódź (EL)-Bałuty VelSatis 2006 2.0T benzyna po lifcie
Województwo: Łódzkie
Moje auto: Inne
Grand: Nie
Rok produkcji: 2006
LPG: Tak
Kontakt:

Re: Wysokie obroty po starcie silnika

Post autor: milimetr59 » 2 miesięcy temu

Nie pamiętam dokładnie, ale albo przepływomierz albo przepustnica do sprawdzenia. Niedawno czytałem jak w VelSatisie w Niemczech właśnie zawiesiła się przepustnica chyba a facet jechał autostradą z maksymalną prędkością i nie mógł nic zrobić nawet wyłączyć silnika (skrzynia automatyczna). Policja zablokowała ruch na autobanie a facet jechał aż mu paliwa zabrakło. Silnik w VelSatisie identyczny jak w Twoim.
Byłem w sobotę na zlocie VelSatisów i jeden z kolegów miał też taki przypadek, auto dostało obrotów i nie można było go zatrzymać, popalił hamulce, klocki zjechał w pył, tarcze czerwone, a płyn hamulcowy się gotował. Z tym, że zablokowała mu się przepustnica przy prędkości 30-40 km/h i nie mógł nic zrobić. Już otwierał drzwi i kazał żonie dzieci do rowu w trawę wyrzucać, bo zbliżał się do ronda. Tuż przed rondem nagle obroty spadły i się zatrzymał. Też automat i benzyna 2.0T. Pewnie w manualu można by bieg na luz wrzucić, ale w automacie nic nie mogli zrobić.

Awatar użytkownika
Szybki
Imię: Artek
Województwo: Lubelskie
Rok produkcji: 2003
Kontakt:

Post autor: Szybki » 2 miesięcy temu

Na sto procent przepustnica. Częsta awaria w naszych samochodach. Albo próba naprawy, albo wymiana.
Temat wielokrotnie wałkowany w różnej postaci na forum. Niczym założysz nowy wątek, poszukaj najpierw, czy taki czasem już istnieje.
Milimetr przy błędzie przepustnicy komputer wchodzi w tryb awaryjny i maksymalna prędkość to 90 km/h oraz normalnie można wyłączyć silnik.

Awatar użytkownika
milimetr59
Kontakt:

Kolego @Szybki, może z manualną skrzynią to zrobisz, ale w Niemczech facet gnał ponad 200km/h i nic nie mógł zrobić. Powiadomił służby i one szybko zareagowały i jechał ponad dwie godziny aż paliwa brakło i cały czas z prędkością ponad 200km/h, więc jednak nie można wyłączyć silnika, tak też miał kolega z forum VelSatisa, w sobotę opowiadał nam swoją historię. Ja tylko piszę to co wiem. Jak Ci się zawiesi przepustnica na maksie, to d--a blada.

Awatar użytkownika
Erni
Imię: Arek
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace IV 2.2 dCi G9T
Rok produkcji: 2005
Kontakt:

Post autor: Erni » 2 miesięcy temu

normalnie jak w speed 2 - hahaha, hamulce tez nie działały? , lepiej się zabić niż rozj.. silnik i się zatrzymać ;-)

Awatar użytkownika
milimetr59
Kontakt:

Erni pisze:
2 miesięcy temu
normalnie jak w speed 2 - hahaha, hamulce tez nie działały? , lepiej się zabić niż rozj.. silnik i się zatrzymać ;-)
Erni, koledze przy prędkości 30-40km/h spaliło hamulce, płyn hamulcowy się zagotował, miał już wyrzucać dzieci w trawę, żonie kazał też wyskakiwać z auta a sam miał walić w skarpę delikatnie, bokiem. Nic się nie dawało zrobić. Całe szczęście, że dwieście metrów przed jakimś rondem nagle auto "wskoczyło" na normalne obroty. Dym z kół leciał, klocki w proszku, tarcze do wymiany też a płyn hamulcowy czarny. Hamował, ale to nic nie dało, auto jechało i nie można było zatrzymać auta.
A ten Niemiec, to pewnie gacie pełne miał, ale ja też bym się chyba skichał delikatnie mówiąc. Jedziesz ponad 200 km/h i czekasz na jakiś cud.

Awatar użytkownika
Erni
Imię: Arek
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace IV 2.2 dCi G9T
Rok produkcji: 2005
Kontakt:

Post autor: Erni » 2 miesięcy temu

skrzynię roz... i zatrzyma się ;-)

Awatar użytkownika
milimetr59
Kontakt:

Erni pisze:
2 miesięcy temu
skrzynię roz... i zatrzyma się ;-)
Nie wiem, nie miałem takiego przypadku i mam nadzieję, że nie będę miał a co do skrzyni, to podejrzewam, że w automacie to trochę ciężko jest bieg zmienić, nie wiem, n ie wypowiadam się, ale każdy ratuje siebie i pewnie auto. Ja bym wszystko zrobił, nawet skrzynię rozwalił, tylko, żeby tyłek ratować, pal licho z autem. Zdrowie i życie ważniejsze.

Ikarusiarz
Imię: Grzegorz
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Moje auto: Espace IV 2.0 dCi M9R
Rok produkcji: 2008
Kontakt:

Post autor: Ikarusiarz » 2 miesięcy temu

I nie dało się na luz wrzucić? Tyle, artykułów w necie, w prasie, że w czasie jazdy nie zapina się "n" w czasie jazdy, a tu taki problem?

Nie próbowałem w Espace, ale w autobusach żaden problem.

Awatar użytkownika
Szybki
Imię: Artek
Województwo: Lubelskie
Rok produkcji: 2003
Kontakt:

Post autor: Szybki » 2 miesięcy temu

milimetr popatrz na załącznik z viewtopic.php?f=16&t=7076&view=unread#p97081 automat sam wchodzi w tryb awaryjny, odcinane sa wtryski nie pozwalające rozwinac wiekszej predkości niż 90km/h i inne takowe ;)

Matti86enha
Kontakt:

Przepustnica wymieniona już jakiś czas temu. Na klipie nic konkretnego nie ma . Mechanik rozkłada ręce i sugeruje potencjometry na pedale gazu najlepiej kupić inny. A no forach i tematach to powoli można książkę napisać eh nie wiem już co robić

richi9
Imię: Ryszard
Rok produkcji: 2007
Kontakt:

Post autor: richi9 » 2 miesięcy temu

zmieniłeś przepustnice to odłącz akumulator... Wyzeruje adaptacje i zobacz wtedy...

Matti86enha
Kontakt:

Dziś przeglądałem z kolegą wiązke kabli od każdej cewki i wtrysku, poprawiłem izolację i styki wtyczek. Wyczyscilem przepustnice i czujniki między przepustnicą posprawdzalem i poprawiłem podciśnienia znalazlem drobny wyciek benzyny i go usunąłem wydaje mi się że jest lepiej. Akumulator też odłączylem. Silnik lepiej pracuje i nie dławi go przy hamowaniu do zera. Zastanwiam się jeszcze nad ABS i ESP bo świecą mi się na desce kontrolki z serwisem klip podaje informację brak komunikacji z pompą ABS tak jak czytałem w postach wyżej może mieć to związek z Przepustnica i nie za bardzo mam pomysł jak to zdiagnozować ? Może nowa używana przepustnica nie do końca jest sprawna

evilvirus
Imię: Marek
Kontakt:

Post autor: evilvirus » 2 miesięcy temu

od ponad miesiąca z podobnym tematem walczę. Mechanicy pół auta mi wymienili i nic to nie poprawiło. Umówiłem się do serwisu w Gdyni, który chyba jako jedyny ma umiejętności i doświadczenie w tym temacie. Sprawdzą czy sterownik silnika nie uwalony no i wymienią plastikową przepustnicę na aluminiowa + programowanie kompa. Żałuje, że od razu tam nie pojechałem mimo że mam 600 km do nich. Prawie 4 tysiące już poszło i zero efektu u lokalnych fachmenów.

Matti86enha
Kontakt:

Ja się borykam z problemem od dwóch tygodni mechanicy najchętniej by wymieniali a nie szukali konkretnej przyczyny. Mojego Espaca kupiłem 2 tyg. temu i mam wrażenie że poprzedni właściciel też borykał się z tym problemem

drdave
Imię: dr_dave
Moje auto: Espace IV 3.5 V6 24V V4Y
Kontakt:

Post autor: drdave » 2 miesięcy temu

Gdyby auto w automacie miało taki problem gazem to można manualnie biegi zmienić, a jak już na luz zawsze można wybić,

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
JOHN9191
Imię: Janusz
Rok produkcji: 2011
Kontakt:

Post autor: JOHN9191 » 2 miesięcy temu

Matti86enha pisze:
2 miesięcy temu
Mam problem w espace IV 2.0T.

Wolne obroty wskakują na 2,5-3,0 tys, nie ma ciągu. Wyskoczył błąd (taki zygzaczek, jak odczyt EKG) i zaczęły się skoki + wycie silnika. Ktoś może spotykał się z taką usterką i podpowie jak ją usunąć ?

Dodam Jeszcze że po paru próbach gaszenia i zapalaniu silnika problem znika najgorzej jest na zimnym a ta kontrolka zapala się tagże często przy hamowaniu jak np dojeżdżam do skrzyżowania wrażenie jest takie jakby silnik się dusił
A zczytywales błędy na kompie

Matti86enha
Kontakt:

Tak byłem 2 razy u dwóch różnych mechaników odpowiedz dostałem potencjometr na pędale gazu najlepiej kupić inny Przepustnica wyczyść jak nie pomoże Kup inną a na końcu sterownik do wymiany jak wymiana pedału i przepustnicy nie pomoże a co do pompy do wymiany bo pokazuje brak komunikacji z pompą. Dziś wymieniłem czujnik pod podałem hamulca pojezdze trochę i zobaczę co się będzie działo

ODPOWIEDZ