Montaż LPG EIV 2.0T F4R 170KM

Awatar użytkownika
badyl
Imię: Paweł
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2006
LPG: Tak
Kontakt:

Re: Montaż LPG EIV 2.0T F4R 170KM

Post autor: badyl » 3 miesięcy temu

3700 wydaje mi się zbyt duża kwotą ale nie wiem nie znam się na cenach w Krakowie w Radomiu na pewno taniej np BRC sequent 32 2500zł

austryliew
Imię: Tomasz
Województwo: Podkarpackie
Moje auto: Espace IV 3.5 V6 24V V4Y
Kontakt:

Post autor: austryliew » 3 miesięcy temu

1984sokol pisze:
3 miesięcy temu
badyl pisze:
4 miesięcy temu
nie 3700zł to drogo 2400zł to podobnie do mnie ja zapłaciłem 2500zl tez po znajomości ;)

to ile taki zestaw powinien kosztować? I czy cos w nim jest jakoś mocno za drogie? Nie robię po znajomości tylko normalnie, zakład to jeden z bardziej polecanych w Krakowie. Robią całą instalację w jeden dzień, twierdzą że 3-4 osoby przy tym pracują.

pzdr
No nie powiem, że tanio, za 6 garów na nieco mocniejszym komponentach 4200. Jak walnąłem kwotą to była wrzawa jak to drogo itd. Jednak warsztaty znające się na rzeczy, które podchodzą praktycznie do każdego auta indywidualnie w sensie: nie wrzucają pod maskę gratów, autokalibracja i jazda do klienta, tylko wszystko jest ładnie zamontowane, podocinane, długości podobierane, wszystko dobrze zestrojone na afr itd i wiedza. A to kosztuje.
Mój gazownik 2 dni temu (kolega dzwonił z zapytaniem do scenica) ma terminy na koniec września, czyli jeszcze dłuższe niż ja czekałem. Biorąc pod uwagę, że ode mnie do niego jest 60km, facet ma warsztat w totalnym zadupiu, praktycznie w każdą stronę do mniejszego miasteczka ma 40 km ma tylu klientów to chyba nie na ładne oczy tylko klienci zadowoleni polecają faceta w promieniu 100km.
Dla mnie cena wysoka, ale jeśli za tym stoi chmara ludzi polecających, goście nie błądzą, tylko znają się to ja bym brał, bo nie lubię później stać w polu z powodu czyjejś niedoróbki. Weź pod uwagę, że prawdopodobnie kolejka i ceny rosną wraz ze spadkiem ceny gazu.

piotrCT
Imię: Piotr
Województwo: Pomorskie
Rok produkcji: 2003
Kontakt:

Post autor: piotrCT » 3 miesięcy temu

NIe bierz Qbox ... jeśli chcesz coś z STAG to bierz sprawdzoną 300 + np. emulator OBD i BT.
Oczywiście Qbox działa ale w pierwszych partiach było kilka problemów choćby np. rozładowywanie akku (pierdoła, ale istotna).

Ja robiłem w zakładzie i płaciłem jakieś 3400zł i .... spierniczyli po całości. Więc zdemontowałem i na nowo montowałem.
Moja robota + części do poprawki + gazownik który jeszcze to sprawdzić i zaprogramował to kolejne 800zł.

Gdybym od razu oddał to miało być 3800-4200zł (tyle, że ja mam V6 więc drożej, ale to jakieś 400-500 niż do 2.0T).

Można w jeden dzień zrobić ... ale uczciwie muszą pracować przy tym minimum 2 osoby.
Sam zakładałem i zeszło mi na to wszystko dobre 3 popołudnia.

Nie patrz na cenę ... bo, powiem Ci 5000zł i że robię najlepiej na ulicy ... przyjdziesz ?
W Krakowie dobrze robi Struna z LPG Forum.

1984sokol
Imię: Rafał
Województwo: Dolnośląskie
Grand: Nie
Kontakt:

Post autor: 1984sokol » 3 miesięcy temu

No właśnie kolejka jest do końca września mimo takiej ceny, zakład się nazywa autonagaz.net. Chyba trzeba będzie to przełknąć. Ktoś jeszcze miał problemy z qboxem? Zaproponowali mi wersję basic, opłaca się dorzucić 200PLN do Plus?

piotrCT
Imię: Piotr
Województwo: Pomorskie
Rok produkcji: 2003
Kontakt:

Post autor: piotrCT » 3 miesięcy temu

Jak chcesz mieć podgląd na telefonie to tak ... bo chyba basic tego nie miał.
Trzeba jeszcze się zastanowić czy Qbox nie jest za szybki dla EIV ?

Już nie pamiętam gdzie był ten problem ... poza tym jestem już po wchłonięciu ponad 700ml 40% :p
Ale pamiętam, że zamontowali nowy sterownik LPG do starszego auta.
Problem był w różnicach czasów korygowania dawek co skutkowało, że komp LPG głupiał, bo za długo trwały korekty po stronie PB.

Dlatego mi proponowali STAG 300 do mojego (choć mam LPG Tech i póki co działa) - starsze, ale sprawdzone.

austryliew
Kontakt:

Nie ma żadnych problemów z qboxem. Generalnie przyjmuj to co gazownik ogarnia. Jak siedzi w stagu to nie wciskaj mu na siłę KME i na odwrót.
Jak ktoś się specjalizuje i zna się na konkretnym sterowniku to znaczy, że wie jak sobie z nim poradzić.
Wersja Plus ma dodatkowo kilka rzeczy odczytuje dane po OBD, kasuje błędy typu drugi katalizator, bluetooth, ma wbudowany emulator do kasowania wskazania Pb na wyświetlaczu. Do basic będziesz musiał dopłacić do modułu emulatora. Idź na forum LPG zobacz galerię, już parę 2.0T jest i znajdź na mapie polecane warsztaty. Jednak nie spodziewałbym się, że Struna zrobi to dużo taniej. No może o 200 zł i będziesz miał za to stag qbox plus.
O ile jestem jeszcze debilem z kwestii gazu to wersja plus odczytuje na bieżąco co gada komputer samochodu i koryguje dawki do momentu OL czyli kiedy przestaje czytać z sądy lambda i wtedy strojenie AFR obowiązkowe. Jedni twierdzą, że to zaleta, inni to wyłączają.
Ja mam wersję Plus i póki mam gwarancję, to mogę korzystać na telefonie z aplikacji gas computer. To przez tą apkę, pisałem sms do gazownika bo jakiś komunikat z wykrzyknikiem wywaliła i osrany pisałem o co chodzi. Na szczęście okazało się, że to właśnie przejście w OL powoduje taki komunikat.

Twoja decyzja jeśli chodzi o to czy basic czy plus. Szybciej ani oszczędniej dzięki wersji Plus nie pojedziesz, po prostu ma większe możliwości, które w bardziej wymagających silnikach mogą się przydawać. 2.0T nie jest wymagającym silnikiem ale wymaga poprawnego montażu i strojenia, żebyś był zadowolony z samochodu.

Awatar użytkownika
milimetr59
Imię: Waldek
Lokalizacja: Łódź (EL)-Bałuty VelSatis 2006 2.0T benzyna po lifcie
Województwo: Łódzkie
Moje auto: Inne
Kontakt:

Post autor: milimetr59 » 3 miesięcy temu

Mam QBOXA od 01.06.2017 i nic się złego nie dzieje. Jak jednej osobie na tysiąc coś nie działa, to znaczy, że fachowcy montażyści do d-py. Innego wytłumaczenia nie ma. To jest taka sama gadka, jak mówią ci, że nie kupuje się aut na literę "F". A ja właśnie mam QBOXA i auto francuskie :) :) :)
i innego nie chce :)

Awatar użytkownika
asquares
Imię: Waldemar
Rok produkcji: 2004
Kontakt:

Post autor: asquares » 3 miesięcy temu

Witam

Ja jestem umówiony na piątek na zamontowanie instalacji STAG w cenie 2300 zł. + 100 zł. (tankowanie pod klapką) + 100 zł. zbiornik większy niż 50 litrów
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
GCT
Imię: Grzegorz
Kontakt:

Post autor: GCT » 3 miesięcy temu

Ja placilem bez znajomosci 1,5 roku temu 2200zl za staga 4 ecco , wtryski ac , reduktor wzmacniany czerwony ac , dziura w zderzak , butla w kolo 55l

1984sokol
Kontakt:

asquares pisze:
3 miesięcy temu
Witam

Ja jestem umówiony na piątek na zamontowanie instalacji STAG w cenie 2300 zł. + 100 zł. (tankowanie pod klapką) + 100 zł. zbiornik większy niż 50 litrów
Pozdrawiam
montujesz qboxa? w zestawie, któy mi zaproponowano sam qbox basic kosztuje 3000

1984sokol
Kontakt:

skąd takie różnice w cenie, nie ogarniam tego, 2500 vs 3700?? przecież nie może być aż takiej różnicy w cenie robocizny. za urządzenia też warsztaty płacą pewnie podobnie. regulacji nie robią w tych tańszych, może ona długo zajmuje?

Awatar użytkownika
asquares
Imię: Waldemar
Kontakt:

Post autor: asquares » 3 miesięcy temu

Witam

Ac Qbox Basic lub Plus
redoktor Ac czerwony do 250 KM
wtryski Ac WC02 lub 03
butla 50-60 litrów
tankowanie pod klapką

zakład polecił mi kolega, który parę latek temu tam montował do focusa.
Dzwoniłem wcześniej w samym Rzeszowie i ceny zaczynały się od 2800 i długie terminy
W niedzielę, jak będę miał trochę czasu, to napiszę jak się sprawuje LPG

Awatar użytkownika
Nemo
Imię: Nemo
Województwo: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Nemo » 3 miesięcy temu

Zasada jest taka, jak ktoś zakłada (normalnie, bez znajomości) za lekko ponad 2000zł, to on nie zakłada, on wrzuca instalkę pod maskę, byle jak stroi i następnego frajera (bez obrazy) zapraszam.
DOBRA robota powinna trwać minimum 1,5-2 dni, bo tyle się zejdzie na porządnym ułożeniu gratów.
I stąd DOBRA robota kosztuje, chociaż cena też wiadomo nie jest wyznacznikiem jakości.

Przynajmniej tak to wygląda na rynku Warszawskim.

Awatar użytkownika
lukaszek
Imię: Łukasz
Województwo: Lubelskie
Moje auto: Inne
Rok produkcji: 2009
LPG: Nie
Kontakt:

Post autor: lukaszek » 3 miesięcy temu

Ja za swoj zestaw dałem 3150
Qbox plus
Butla 55
Wlew pod klapką
Na montaż czekalem 1.5 miesiąca na odbiór 3 dni

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

austryliew
Kontakt:

asquares pisze:Witam

Ac Qbox Basic lub Plus
wtryski Ac WC02 lub 03
butla 50-60 litrów
tankowanie pod klapką

Dzwoniłem wcześniej w samym Rzeszowie i ceny zaczynały się od 2800 i długie terminy
Niwiska?

Napisano na kiblu

1984sokol
Kontakt:

Post autor: 1984sokol » 2 miesięcy temu

asquares pisze:
3 miesięcy temu
Witam

Ac Qbox Basic lub Plus
wtryski Ac WC02 lub 03
butla 50-60 litrów
tankowanie pod klapką

no i jak sie sprawuje??

Awatar użytkownika
GCT
Imię: Grzegorz
Kontakt:

Post autor: GCT » 2 miesięcy temu

zakladalem to co asquares napisal stag 4 ecco reduktor ac czerwony do 250 km wtryski te same , butka 55 l , tankowanie w zderzak i placilem 2200 ale to zakladale m1,5 roku temu . Chodzi ok zakladalem na krakowskiej auto system gaz ale trza im na rece patrzyc bo poplontali werze tak ze chamsko zamonytowane , chodzic chodzi .

1984sokol
Kontakt:

Post autor: 1984sokol » 2 miesięcy temu

dobra, udało się z tym lpg w końcu. Komponenty stag qbox, wlew obok paliwa. cena 3000 z butla 55l, z 77 (taka chce) bedzie ok 3200. Zakład montażu jeden z najbardziej polecanych w małopolsce (Tarnów). No i termin o wiele lepszy, niż w Krakowie. Mogłem robić już w przyszłym tyg. ale mnie nie ma, więc będzie za 2 tyg robione. W Krakowie mi proponowali teraz koniec listopada w tym zakładzie, co wcześniej pisałem. Dam znać jak się będzie sprawować.

jerzyk7
Imię: jerzyk
Województwo: Małopolskie
Kontakt:

Post autor: jerzyk7 » 1 miesiąc temu

W Trarnowie nie ma dobrego zakładu. Jest średni i drogi. Jest natomiast w Brzesku. Jak chcesz namiary, to pisz pw

1984sokol
Kontakt:

Post autor: 1984sokol » 1 miesiąc temu

jerzyk7 pisze:
1 miesiąc temu
W Trarnowie nie ma dobrego zakładu. Jest średni i drogi. Jest natomiast w Brzesku. Jak chcesz namiary, to pisz pw
już zrobione tydzień temu. Jestem zadowolony mimo, że jeden wężyk okazał się wadliwy i musieli go wymieniać. Jak na razie zakład oceniam jako b. dobry, zwłaszcza za podejście do klienta - cierpliwe tłumaczenie co i jak bez wywyższania się, jak większość 'speców'. Cena też była ok, wyszło mnie ponad 500PLN taniej, niż w Krk, uwzględniając koszty dojazdów.

Wybierając zakład opierałem się na opiniach z LPG forum i tam miał jedne z najlepszych.

pzdr

ODPOWIEDZ