Re: Wydech Avantime standardowy - alternatywa do oryginału

Awatar użytkownika
JG33
Imię: Norbert
Moje auto: Avantime 2.0 T F4R
Grand: Nie
Rok produkcji: 2003
lpg: Tak

Post autor: JG33 » 4 miesięcy temu

edit m.adam: wydzielenie wątku o standardowym wydechu z wątku o nierdzewnym wydechu viewtopic.php?f=65&t=1019&hilit=wydech&start=40

Witam. Poniżej skopiowałem mail'e z korespondencji z serwisem tłumików.

W dniu 2017-02-15 o 09:03, tlumiki.eu pisze:
>
> Są to wyroby największego polskiego producenta - firma POLMO z Ostrowa Wielkopolskiego:
> http://polmostrow.pl/
>
> Realna trwałość tłumików w tym wykonaniu to około 4 lata.
>
> Ceny, które podałem nie obejmują akcesoriów montażowych i producent,
> jak dostarcza nam swoje wyroby - dostarcza je bez akcesoriów.
> Natomiast obejmy i wieszaki również posiadamy w sprzedaży.
>
> Na komplet niezbędny podczas montażu dwóch tłumików składają się:
> - cztery wieszaki gumowe: po 15 zł za sztukę
> - dwie obejmy : 13 zł za dwie (8+5)
>
> Dariusz Ogrodziński
>
> tel: 506-431-828
> http://www.tlumiki.eu
>
> W dniu 2017-02-15 o 08:44, Norbert Wieczorek pisze:
>>
>> Witam.
>> Jakiego producenta są te "nasze krajowe" odpowiedniki, bo nie ukrywam, że nie zależy mi na najtańszym produkcie (cena może być niska - tu protestować nie będę ale też nie chciałbym aby to np. po roku zardzewiało czy coś w tym stylu). Ma Pan rację, że różnica w cenie jest na tyle duża, że warto "dospawać" kawałek końcówki. I jeszcze jedno - czy one mają w komplecie obejmy i wieszaki mocujące?
>>
>> pozdrawiam
>> Norbert Wieczorek
>>
>> W dniu 2017-02-14 o 08:14, tlumiki.eu pisze:
>>>
>>> Witam,
>>>
>>> Dziękuję za złożenie zapytania.
>>>
>>> Jeśli chodzi o dedykowane tłumiki - konkretnie do Renault Avantime,
>>> to tłumiki jak najbardziej jestem w stanie zdobyć, ale niestety cena nie jest bardzo atrakcyjna.
>>>
>>> Tłumiki w wykonaniu włoskiej firmy IMASAF (prawdopodobnie jedyny europejski producent,
>>> który wykonuje prawidłowe tłumiki do Avantime).
>>> Ich cena to :
>>> - środkowy 434 zł
>>> - końcowy 717 zł.
>>>
>>> Ewentualnie mam informację, jakoby tłumiki od innego modelu Renault miały pasować do tego auta.
>>> Mam tu na myśli Renault Espace.
>>>
>>> Tłumik środkowy prawdopodobnie jest identyczny i będzie w pełni pasował, nie wymagając żadnej modyfikacji.
>>>
>>> Natomiast jest drobna różnica w tłumikach końcowych. Mianowicie - prawidłowy
>>> tłumik do Avantime 2.0 Turbo posiada na wylocie dwie ozdobne końcówki ze stali
>>> nierdzewnej, zaś tłumik od Renault Espace posiada zwykłą rurkę (jedną) skierowaną w dół.
>>>
>>> Inna jest również długość wylotowej rury, więc tu prawdopodobnie będzie potrzebna drobna
>>> modyfikacja, ale różnica w cenie jest znaczna, więc być może warto to przemyśleć.
>>>
>>> Tłumiki do Renault Espace występują bowiem w wykonaniu polskich producentów,
>>> a poziom cenowy kształtuje się następująco:
>>> - tłumik środkowy: 150 zł
>>> - tłumik końcowy: 150 zł
>>>
>>> Koszt wysłania paczki w obu przypadkach to 17 zł. Cała kwota może być płatna przy odbiorze.
>>>
>>> Termin realizacji zamówienia to:
>>> - około 14 dni w przypadku tłumików włoskich
>>> - oraz około 3-4 dni robocze w przypadku tłumików polskich (od Renault Espace).
>>>
>>> Dariusz Ogrodziński
>>>
>>> tel: 506-431-828
>>> http://www.tlumiki.eu
>>>
>>> W dniu 2017-02-13 o 18:19, Norbert Wieczorek pisze:
>>>> Witam. Poszukuję tłumików (środkowy + końcowy) do renault Avantime 2.0 turbo 2003 rok. Proszę o informację o cenie i terminie realizacji.
>>>>
>>>> pozdrawiam
>>>> Norbert Wieczorek
>>>

Awatar użytkownika
m_adam
Imię: Adam
Moje auto: Avantime 3.0 V6 24V L7X
Rok produkcji: 2002
lpg: Nie

Post autor: m_adam » 4 miesięcy temu

Dzięki Norbert - wczoraj wysłałem do nich info :) zobaczymy co do 3.0 zaproponują. Ja celuję w średnią/wyższą półkę.

Nawiasem mówiąc, analizując do późnego wieczora tłumiki do Avantime 3.0 2.2 i 2.0 wydaje mi się że jeśli o końcowy to są one takie same. Oryginalnie były tylko całe wydechy łącznie dostępne. Zamienniki IMASAF, MTS, Walker występują z podziałem tylny/środkowy. Tylny może być ten sam a środkowy się może różnić tylko układem rury do katów. Dlatego też kiedyś widząc w 2.0 tłumik identyczny z moim byłem niepotrzebnie zdziwiony, że założono od 3.0 - on po prostu chyba jest taki sam, przynajmniej zewnętrznie.

bergman
Imię: Marcin
Moje auto: Espace IV 3.5 V6 24V V4Y
Rok produkcji: 2010

Post autor: bergman » 4 miesięcy temu

Adam jakbyś potrzebował jakichś wymiarów to u mnie leży jeden wydech od 3.0 z dwururką. Mój też będę wymieniać bo mam chyba od espace wsadzony i wygląda to źle, tylko ja potrzebuję więcej czasu :-)

miszka222
Imię: Michał

Post autor: miszka222 » 4 miesięcy temu

Panowie ja do swojego założyłem od espace III 3,0 pasował idealnie miał dwa wyloty. Trzeba poszukać bo część do 3,0 ma jeden wylot.Tłumikarz przymocował mi tylko ozdobne chromowane końcówki i odciąl z na łączeniu z pierwszym tłumikiem ok 5 cm. Wieszaki pasowały idealnie, nad belką ma luz i nic nie stuka. Koszt ok 240 zł plus przesyłka. Niestety firmy nie pamiętam ale był na alle...

Awatar użytkownika
m_adam

bergman pisze:Adam jakbyś potrzebował jakichś wymiarów to u mnie leży jeden wydech od 3.0 z dwururką. Mój też będę wymieniać bo mam chyba od espace wsadzony i wygląda to źle, tylko ja potrzebuję więcej czasu :-)
Dziękuję. Na razie chyba nie mam takiej potrzeby.

-- czwartek, 4 maja 2017, 12:09 --
miszka222 pisze:Panowie ja do swojego założyłem od espace III 3,0 pasował idealnie miał dwa wyloty. Trzeba poszukać bo część do 3,0 ma jeden wylot.Tłumikarz przymocował mi tylko ozdobne chromowane końcówki i odciąl z na łączeniu z pierwszym tłumikiem ok 5 cm. Wieszaki pasowały idealnie, nad belką ma luz i nic nie stuka. Koszt ok 240 zł plus przesyłka. Niestety firmy nie pamiętam ale był na alle...
To był srodkowy tez? Tylny na bank od krotkiego E3 pasuje - pytanie czy srodkowy tez?

Awatar użytkownika
JG33

Post autor: JG33 » 4 miesięcy temu

Wrzucam zdjęcia tłumików ze strony iparts
tlumik-srodkowy-imasaf1.jpg
tlumik-srodkowy-imasaf1.jpg (5.66 KiB) Przejrzano 905 razy
tlumik-srodkowy-imasaf.jpg
tlumik-srodkowy-imasaf.jpg (5.89 KiB) Przejrzano 905 razy
jak widać środkowe są identyczne
tlumik-koncowy-imasaf1.jpg
tlumik-koncowy-imasaf1.jpg (8.01 KiB) Przejrzano 905 razy
tlumik-koncowy-imasaf.jpg
tlumik-koncowy-imasaf.jpg (8.08 KiB) Przejrzano 905 razy
koncowe trochę inne :D :D :D

Awatar użytkownika
m_adam

Ok, co jest górny wariant a co dolny? środkowy to jest nawet to samo zdjęcie w obu przypadkach

to ja wrzucam zdjęty mój wydech dwa lata temu - już nie jest taki piękny teraz :(
IMG_20150515_175238.jpg
-- piątek, 5 maja 2017, 09:04 --
m_adam pisze:Dzięki Norbert - wczoraj wysłałem do nich info :) zobaczymy co do 3.0 zaproponują. Ja celuję w średnią/wyższą półkę.

Nawiasem mówiąc, analizując do późnego wieczora tłumiki do Avantime 3.0 2.2 i 2.0 wydaje mi się że jeśli o końcowy to są one takie same. Oryginalnie były tylko całe wydechy łącznie dostępne. Zamienniki IMASAF, MTS, Walker występują z podziałem tylny/środkowy. Tylny może być ten sam a środkowy się może różnić tylko układem rury do katów. Dlatego też kiedyś widząc w 2.0 tłumik identyczny z moim byłem niepotrzebnie zdziwiony, że założono od 3.0 - on po prostu chyba jest taki sam, przynajmniej zewnętrznie.
No więc bazując na firmie specjalizujące się w tłumikach, tłumiki Imasaf dla wersji 3.0 i 2.0 różnią się średnicą rury ponoć... a szkoda bo spodobał mi się ten produkt (dwie końcówki poziome) i potwierdzono mi że wytrzymują po 8 lat

-- piątek, 5 maja 2017, 09:46 --
bergman pisze:Adam jakbyś potrzebował jakichś wymiarów to u mnie leży jeden wydech od 3.0 z dwururką. Mój też będę wymieniać bo mam chyba od espace wsadzony i wygląda to źle, tylko ja potrzebuję więcej czasu :-)
Marcin jeśli masz na wierzchu ten wydech to poproszę śr zewn rury między tłumikami - jeśli ciężki dostęp to ja spróbuję się wcisnąć pod auto - jeszcze nie sprawdzałem czy się mieszczę bez podnośnika :)
Ja jestem z tych nie wiernych i chcę mieć pewność że ten Imasaf do avt 2.0 na pewno nie pasuje

bergman

Adam, zmierzyłem średnice rury w pobliżu miejsca ucięcia i wychodzi 55mm śr zewn, ok 50 wewn.
uploadfromtaptalk1493975755717.JPG

Awatar użytkownika
m_adam

Extra dziękuję! Wygląda na to zatem, że tłumik końcowy Imasaf do Avantime 2.0 powinien pasować do 3.0. Kataog Imasaf podaje średnicę rury 55mm dla 2.0

bergman

Też mi się wydaje, że może pasować. Sprawdziłbym tylko długość całkowitą, bo w V6 może być inna niż w 2.0, ale to raczej byłyby zmiany przed pierwszym tłumikiem.
Już nie raz się spotkałem w renówce, że wydechy pasują zamiennie.

Awatar użytkownika
LatajacySlon
Imię: Michał

Post autor: LatajacySlon » 4 miesięcy temu

m_adam pisze:

Michał - jakieś wieści doświadczenia? zamontowałeś coś? Mój się nagle sypnął, jeszcze nie wydaje dziwnych dźwięków ale trzeba się zbierać z decyzją...
Oprócz ww wspomnianych w wątku okazuje się, że dostępne są układy wydechowe firmy IMASAF. Muszę przyznać że wygląda to jakościowo nieźle na zdjęciach a cena pośrodku pomiędzy Walkerem a Foxem.
http://www.ebay.pl/itm/IMASAF-Auspuff-S ... SwEetV-Bvw
Zawsze jest jakieś ale... nie mają do Avantime (i Espace) 3.0 tylko 2.0 i 2.2 - zastanawia mnie czy średnice rury są te same w obu naszych autkach - ktoś wie?
Adam, ja w końcu założyłem stalowy wydech - nie do końca ogarniam jakiej firmy, kosztował z montażem coś około 900zł jest to wydech dedykowany do espace, jedynie końcówki mi wspawali od AVT, tak, że wygląda jak oryginalny. Tyle, że ja mam 2.0T, którym nie jeżdżę w zimę - wydech od tamtego czasu wygląda prawie jak nowy.

Awatar użytkownika
jojo
Imię: Krzysiek

Post autor: jojo » 3 miesięcy temu

Ostatnio musiałem reanimować wydech, do wymiany był tłumik środkowy. Zasugerowałem ten z Espace III 3.0, ale powiedzieli, że średnica rury jest inna, taką samą i zbliżony rozmiar ma Espace III diesel (nie wiem czy dci czy dti). Dziś odebrałem z serwisu, pracuje dość cicho, na postoju na wolnych obrotach czuć lekkie drgania. Wygląda to tak:
_20170525_203905.JPG

Awatar użytkownika
m_adam

Re: Re: Wydech Avantime standardowy - alternatywa do oryginału

Post autor: m_adam » 2 miesięcy temu

To podsumuję kwestię tłumików końcowych IMASAF zamienników dedykowanych do Avantime/Espace - zakupiłem wersję od 2.0T do mojego 3.0 - pasuje idealnie.
Jedyne co trzeba zrobić to odciąć stary tłumik - polecam :)

bergman

Post autor: bergman » 1 miesiąc temu

cześć,

chciałbym potwierdzić zgromadzone informacje na temat tłumików do Avantime 3.0 V6.
Katalog online Imasaf nie pokazuje tłumików do 3.0, więc wybrałem tłumik końcowy i środkowy od Avantime 2.0T i jest to:
Imasaf nr RN.10.07 - tłumik końcowy z dwururką
Imasaf nr RN.36.56 - tłumik środkowy

Czy te tłumiki będą pasować bez problemów?
wydech avantime.jpg

bergman

Jak już jesteśmy przy tłumikach to wkleję numery oryginałów dla Avantime 3.0 v6
avantime wydech.jpg

Awatar użytkownika
m_adam

Post autor: m_adam » 1 miesiąc temu

końcowy pasuje - już na nim jeżdżę a środkowy przypuszczam że będzie wymagał przeróbki od strony plecionek - tu wersje silnikowe już się różnią wydechami na schematach...
Później wrzucę fotkę wydechu imasaf na aucie.
Mnie też czeka za jakiś czas i środkowy ale widzę także że plecionki są już nadgryzione zębem czasu a kołnierze przy plecionkach od strony silnika łączące mocno wypalone

bergman

Adam gdzie kupiłeś swój wydech Imasaf? Dzisiaj dzwoniłem po sklepach to większość ludzi pierwsze słyszy o tej firmie.

Awatar użytkownika
JG33

Post autor: JG33 » 1 miesiąc temu

Awatar użytkownika
m_adam

Post autor: m_adam » 1 miesiąc temu

dokładnie tam
Prawie na pewno będę avkiem w Koszelówce w ten weekend - mógłbyś zobaczyć na żywo.

bergman

Adam nie wiem czy będę w okolicy w ten weekend, bardzo mało czasu mam ostatnio. Szykuję Avka, żeby go w końcu lakiernik zabrał.
Dziękuję Wam za namiar. Kontaktowałem się już z tą firmą i są takie rozwiązania:
Tłumik Imasaf środkowy - ok 450zl
Tłumik Imasaf końcowy, 2 końcówki - ok 800zl
Tlumik srodkowy, polski od espace - 150zl
Tlumik koncowy, polski od espace, z 1 koncowka - 150zl.

Budżet na to auto skończył się z pół roku temu, więc chciałem założyć te polskie tłumiki, ale nie uda się przespawać końcówek, bo tam jest za mało miejsca.
Nie wiem co robić, muszę mieć dwururkę, chyba założę stary wydech i pojadę do tłumikarzy, żeby mi coś wyczarowali.

Aha, jak na razie mogę z czystym sumieniem polecić tlumiki.eu - bardzo dobry kontakt i podejście do klienta.

ODPOWIEDZ