Uszczelka głowicy ?

odiz
Imię: Zbigniew
Moje auto: Espace II 2.2 J7T
Grand: Nie
Rok produkcji: 1996
lpg: Tak

Uszczelka głowicy ?

Post autor: odiz » 4 miesięcy temu

Po gaszeniu silnika pojawia się dziwny bulgot.Ba na nadkolu mam ślad Boryga. Na korku oleju nie ma ,,majonezu,, ,w zbiorniczku wyrównawczym nie ma oleju. Czy poszła się ,,chędożyć<< uszczelka pod głowicą?

Awatar użytkownika
manitou
Imię: Sławek
Moje auto: Espace III 2.0 16V F4R
Rok produkcji: 2000

Re: Uszczelka??

Post autor: manitou » 4 miesięcy temu

Niekoniecznie uszczelka. Czy dolewałeś ostatnio boryga, temperatura podczas jazdy podniosła się zbyt mocno? Sprawdź czy ze zbiorniczka przypadkiem gazem nie śmierdzi. Napisz nazwę zamontowanego reduktora LPG.

odiz

Przez ostatni rok wlałem 5 litrów-ale 2 razy pękł zbiorniczek wyrównawczy i spodem tak lało że centralka pływała - ABS się palił na desce.Teraz śmigam z poluzowanym i też wywala.Temperatury silnika pilnuję-jak powyżej środka to włączam klimę
ale w okolicach 1 kreski powyżej środka chyba już wywala płyn.Wybieram się w sierpniu na Chorwację to chciałbym autko dopracować coby wrócić :D .
Ostatnio zmieniony Czwartek, 9 Marzec 2017, 18:56 przez odiz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
manitou

Może termostat stoi. Sprawdzałeś węże przy chłodnicy? Jeśli twarde po rozgrzaniu, to może trzymać.

odiz

Termostat ok.Na gazie śmigam.43 C na parowniku ustawione,ale przełącza trochę wyżej(dobrze- wtryski benzyny też pracują). Środek skali-chłodnica zimna-ciut wyżej -szybko się nagrzewa i wskakuje LPG.Reduktor ma już kilka lat i około 200 000 przelotu. Listwa wtryskowa wymieniona niedawno i filtry.

Awatar użytkownika
manitou

Tak jak pisałem, sprawdź dla pewności czy ze zbiorniczka gazem nie śmierdzi. Może reduktor puszcza bąki i tak będzie się układ pompować.

rafimali
Imię: Rafał
Rok produkcji: 1995

Post autor: rafimali » 4 miesięcy temu

Witam !!!
Sprawdzić temperaturę cieczy chłodzącej termometrem czy jest zgodna ze wskazówką temperatury na tablicy wskaźników . Odpowietrzyć korkami chłodnicę , blok silnika , i nagrzewnicę . Sprawdzić korek chłodnicy i kolor korka . Sprawdzić działanie termostatu . Sprawdzić ciśnienie na cylindrach .
Pozdrawiam !!!

odiz

Korek zbiorniczka cały czas uchylony więc odpowietrzanie mam z głowy. Po zgaszeniu silnika mam glubulbulll i czasami sikanie spod korka.

Awatar użytkownika
manitou

Kopci na biało po rozgrzaniu? Piszesz, że płynu dolewasz więc może jednak UPG.....

Awatar użytkownika
irek
Imię: irek
Moje auto: Espace I 2.2 Quadra J7T
Rok produkcji: 1990

Re: Uszczelka głowicy ?

Post autor: irek » 4 miesięcy temu

Jak to uchylony, czyli jest nieszczelnie? No to płyn się gotuje bo ciśnienia nie ma.

Awatar użytkownika
m_adam
Imię: Adam
Moje auto: Avantime 3.0 V6 24V L7X
Rok produkcji: 2002
lpg: Nie

Post autor: m_adam » 4 miesięcy temu

otóż to - nie jeździ się z otwartym układem - szybciej się płyn gotuje jak nie ma ciśnienia w układzie a odpowietrzenie jest i przy zamkniętym układzie - po to jest zbiornik sam w sobie...

odiz

Post autor: odiz » 1 tydzień temu

Test na spaliny-oj zabawa była!!!!!-ustrojstwo nie chciało zassać ze zbiorniczka wyrównawczego.2 razy czyszczenie,2 razy przedmuchanie,potem ponowne zasysanie i sssssssru upiepszyła się połowa dolnego krućca ze zbiorniczka i 5 litrów boryga na glebę.Ale kolor zielony się robił.Więc wymiana uszczelki,regeneracja głowicy-oj dużo tego było.Prowadnice w jajeczko wyzemłane ,z uszczelniaczy wspomnienia i trochę paprochów.Powiem tak-dobrze trafiłem-dawno temu wyexmitoliło mi świecę na 2 cylindrze-miałem wkrętke na ,,sprężynę,,.Olałem zalecenia-żeby świece z podkładką stosować i dawałem zwykły stożek. I się KU.... a przekonałem-świeca ze sprężyną wyszła.Doszło więc tulejowanie otworu świecy.Wtorek-auto na warsztat - czwartek odbiór.Silnik cichutki -obroty 800-850.(kupiłem 2 silniczki krokowe bo wcześniej wolne obroty sięgały 1200-1500)spalanie na trasie do pracy do tej pory 10.5- 11 spadło do 9.5(ale przy ostrym deptaniu) .Za 1800 2000 tyś. km mam jechać dociągnąć głowicę i wyregulować zawory. Teraz koszty-regeneracja głowicy 650 zeta.Zadowolony jestem jak cholera. Dalej jest gorzej-montaż-demontaż głowicy-650,,wymiana rozrządu-150-TANIO,płyn do chłodnic-48, śruba głowicy-150-komplet,pasek + napinacz 121 + 195,zestaw uszczelek głowicy 265,kopułka + palec 41+35 ,olej SPORTI 109 i reszta to bzdety-wymiana oleju,filtra oleju!!!!świec,zmywacz uniwersalny?16 zeta środek do mycia silnika - 16 i oring na końcu..Głowica 650 zgadnijcie ile reszta? 1873 pln. Za 1 zamachem podwoiłem wartość auta!!! . Jak na teraz jestem zadowolony jak cholera-i jak nic nie będzie wyciekać nawet nie będę marudzić że drogo. No właśnie jak w/g Was koszty? A właśnie -jakby ktoś szukał silniczka krokowego to mam 2 do zbycia.

ODPOWIEDZ